~Novinka~ - rozšiřující moduly pro PMD

Pulsní detektor kovů s diskriminací
http://www.hq-elektronic.eu/menu_pmd.html

~Novinka~ - rozšiřující moduly pro PMD

Příspěvekod ZdenekHQ » 05 srp 2008, 16:01

Vzhledem k neustále probíhajícím pokusům vznikají nové pokusné modulky, které občas vypadají, že budou použitelné jako rozšiřující moduly pro PMD. Pro jejich montáž zřejmě bude nutná mikropájka (bohužel nevystačím pouze s osazenými konektory). To je ale jediný problém, zbytek by měl už být jednoduchý. Jakmile budou odzkoušeny při terénních testech (což často znamená zahodit a začít znovu), objeví se v nabídce na hlavní stránce.

1. Rozšiřující modul č.1 - "golden module" (GM) - upravuje funkci D.I.R. tak, aby ignorovala pouze železo, zatímco zlato (a některé mince) detekuje. Současní verze D.I.R. spoustu slitin zlata s horší vodivostí bohužel ignoruje.Modul je již funkční "na stole" jako zkušební vzorek.

2. Rozšiřující modul č.2 - zatím beze jména - slouží k měření skutečné/absolutní hodnoty vodivosti, nikoliv jen dobrá/špatná. Původně byl navržen a odzkoušen pro starou verzi PMD, myslím, že aplikace do této verze nebude moc složitá. Měření je "jednobodové", t.j. cívka se po detekci nálezu pomalu přibližuje k nálezu do okamžiku, než je změřena vodivost. Ta je pak po dobu 10sec zobrazena na měřícím přístroji.
ZdenekHQ
Site Admin
 
Příspěvky: 691
Registrován: 07 kvě 2005, 14:50
Bydliště: skoro Brno

Zpět na *** Projekt PMD-Basic (PMD-2008) ***

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron