DODATKY z PRAXE

Pulsní detektor kovů s diskriminací
http://www.hq-elektronic.eu/menu_pmd.html

DODATKY z PRAXE

Příspěvekod ZdenekHQ » 16 črc 2008, 14:05

DODATEK č. 1

Při testech bylo zjištěno, že optimální nastavení potenciometru SENSITIVITY(citlivost) je kolem 30-50K . Další zvyšování citlivosti už nepřináší zvýšení dosahu, protože je potřeba poněkud "utáhnout" potenciometr T-HOLD a nastavení jdou vlastně proti sobě. Nicméně můžete klidně vyzkoušet větší hodnotu - např. přidáním odporu do serie s potenciometrem či přímo použít potenciometr s větším odporem (100K, 250K)

V praxi je možné potenciometr SENSITIVITY vynechat a nahradit jej odporem. Tento potenciometr reguluje zisk pouze detekčního kanálu, na diskriminaci nemá téměř žádný vliv.

DODATEK č. 2

Led 1/3 (kapacity) ACCU je pouze orientační. To, kolik přesně zbývá ještě kapacity akumulátorů je potřeba vyzkoušet individuálně. Pozor zvláště u nových akumulátorů, jejich vybíjecí cyklus bývá kratší a hlavně nelineární.

DODATEK č. 3

V detektoru je použito automatické nastavení nuly. Pokud je v dosahu cívky velký předmět (plot, potrubí v zemi, traverza v podlaze či stropu apod.), klesá automaticky jeho citlivost. V praxi to znamená, že pokud budete testovat detektor např. 1.5m od plotu, projeví se to snížením jeho citlivosti. Testy proto provádějte na volném prostranství (nejlépe někde v přírodě), použijte plastový stůl a pozor na rušení (např. mobilním telefonem či blízko položenou elektronikou samotného detektoru) !

DODATEK č. 4

Pokud Vám vadí, že potenciometr METER je při přesném nastavení středu příliš blízko minima potenciometru, přidejte do serie s MP odpor asi 10K. Je počítáno s jistou rezervou pro MP s menším vnitřním odporem.
ZdenekHQ
Site Admin
 
Příspěvky: 691
Registrován: 07 kvě 2005, 14:50
Bydliště: skoro Brno

Re: DODATKY z PRAXE

Příspěvekod ZdenekHQ » 21 črc 2008, 14:08

DODATEK č. 5
Stejně tak do serie s běžcem potenciometru T-HOLD je možno vložit seriový odpor 22K-100K na zjemnění regulace.

DODATEK č. 6
K čemu jsou ty 3 zalepené trimry ? Slouží k vyrovnání DC offsetů použitých IO. Změnou jejich nastavení nelze ovlivnit citlivost detektoru ani cokoliv jiného "vylepšit" :wink:

DODATEK č. 7
Pro vinutí cívky NEPOUŽÍVEJTE drát tlustší než průměr 0.5mm, v nejhorším případě snižte počet závitů o třetinu ! T.j. např. pro drát průměr 1mm - max. 20z na průměr cívky 40cm, i tak to ale bude mizerná cívka...
ZdenekHQ
Site Admin
 
Příspěvky: 691
Registrován: 07 kvě 2005, 14:50
Bydliště: skoro Brno

Re: DODATKY z PRAXE

Příspěvekod ZdenekHQ » 08 srp 2008, 14:12

DODATEK č. 8
Přepínač MODE je vhodné zapojit tak, aby v módu PIN-POINT automaticky vypnul D.I.R. Usnadní to dohledávání nálezů.
ZdenekHQ
Site Admin
 
Příspěvky: 691
Registrován: 07 kvě 2005, 14:50
Bydliště: skoro Brno


Zpět na *** Projekt PMD-Basic (PMD-2008) ***

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník