Ing. Zdeněk Sehnal ml. - HQ ELEKTRONIC
DIPLOMOVÁ PRÁCE
čára

ZPĚT NA VÝCHOZÍ STRÁNKU

Na této stránce najdete několik fotografií z mojí diplomové práce. Jako téma jsem si zvolil praktickou konstrukci počítačem řízeného pracoviště pro ruční osazování SMD součástek. Původně byla diplomová práce určena pro dva studenty, nicméně se nenašel nikdo, komu by se chtělo řešit relativně složitý problém ve srovnání s jinými tématy, takže jsem to nakonec celé musel udělat sám.

Cílem bylo vyrobit systém, kdy pracovník pomocí osazovacího výkresu na počítači metodou "pick and place" ručně osadí SMD součástky. Na monitoru PC vždy "bliká"daná součástka a současně u zásobníku s touto součástkou bliká LED. Systém byl řešen jako modulový, v této konfiguraci zvládl 16x5 zásobníků. Na řízení stačila stará PC 386 a DOS. Zásobníky se řadily sériově přes čtyřdrátovou sběrnici, mezi PC a zásobníky byl vložen modul, který zprostředkovával komunikaci. Každý zásobník měl svoji adresu, takže při výměně systém poznal, jaký zásobník je zrovna připojen. Všechno bylo řízeno procesorem ATMEL 89C2051, na komunikaci s PC bylo použito RS232.

ŘÍDÍCÍ MODUL
Řídící modul


MODUL ZÁSOBNÍKU

ZásobníkMODUL ZÁSOBNÍKU S DRŽÁKEM

Zásobník s držákem


Diplomová práce získala 1.místo v soutěži studentské tvůrčí činnosti v mém oboru a byla oceněna CENOU DĚKANA ZA VYNIKAJÍCÍ TEORETICKÉ I PRAKTICKÉ ZNALOSTI .


ZPĚT NA VÝCHOZÍ STRÁNKU

HLAVNÍ STRÁNKA

Valid HTML 4.01 Transitional